The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

Korku Seansı: Beni Buna Şeytan Zorladı
6.3 / 10 Korku, Gizem, Gerilim 2021 Amerika 112 dak.

The Conjuring 3: The Devil Made Me Do It, 1981 yılında davası görülen bir olayı alıntılıyor. Arne Johnson, işlenen cinayet sonucunda çıktığı mahkemede, cinayeti ona şeytanın yaptırdığını söyleyerek bir savunma gerçekleştirir. Arne Cheyenne Johnson'ın cinayetten tutuklanması ve devamında gelen dava sürecinde kendini savunma şekli, tarihi kazınmıştır. Dava sayesinde Amerika tarihinde ilk kez biri suçsuzluğunu kanıtlanamayan olaylarla kanıtlamaya çalışmıştır. Ed ve Lorraine Warren çifti, yaşananları araştırmak üzere işin içine girecektir.

100
Üye
Puanları

The Conjuring: The Devil Made Me Do It Filmini Sevenler İçin Sinemia Önerileri

Yorumlar

116 YORUM
Yorum yapabilmek için üye olmalısın. Küfür, Hakaret, Spoiler veren yorumlar silinir/banlanır.
@zeyneplendn 1 yıl önce
vakit kaybı mı yoksa izlenir mi gğzel miş
@n2lauda 1 yıl önce
Yine her zamanki gibi mükemmel
@electric59 1 yıl önce
Sırf Vera Farmiga ve Patrick Wilson için seyrettim diyebilirim. Serinin ilk filmi üçüncü filmin çok ötesinde. İkinci filmin bile bu filmden iyi olduğu... [Devamını gör..]
Sırf Vera Farmiga ve Patrick Wilson için seyrettim diyebilirim. Serinin ilk filmi üçüncü filmin çok ötesinde. İkinci filmin bile bu filmden iyi olduğunu düşünüyırum. Bence bu seri burada bitsin. Seri filmlerde genel olarak ilk filme göre kalite azalıyor bunun en büyük nedeni senaryodaki zayıflıklar ve filmdeki akıcılığın azalması. Gene de Conjuring Universe'deki filmler için genel olarak iyi diyebilirim.
@954197___apocalypce2 1 yıl önce
Nerede serinin ilk filmi, nerede bu film. "Arada dağlar kadar fark var" dersem, abartmış olmam. İlk film, ürkütücü sahneleriyle, merak uyandıran senar... [Devamını gör..]
Nerede serinin ilk filmi, nerede bu film. "Arada dağlar kadar fark var" dersem, abartmış olmam. İlk film, ürkütücü sahneleriyle, merak uyandıran senaryosuyla zamanın nasıl geçtiğini anlamadığımız çok kaliteli bir korku filmiydi. O dönem birbirinden başarısız korku yapıtları arasından direkt sıyrılmayı başarıp, dikkatleri üzerine çekmişti. İkinci film ise, ilk filme kıyasla çok sıradan bir senaryo ve hatta komik bile bulabileceğimiz animasyon efektleriyle dolu bir film olmuştu. Açıkçası ben ikinci filmde korkmak bir yana çok sıkıldığımı hatırlıyorum. Bu filme gelecek olursak vasatın da altı bir senaryoya sahip hikayeyle çıkıyor karşımıza. Çekim teknikleri her ne kadar güzel olursa olsun, senaryonun iyi yazılamamış olması filmi basitleştiriyor. Korku sahnelerinin az olması ve olayların nasıl gelişeceğinin kolaylıkla tahmin edilebiliyor olması da filmin en eksik yönlerinden.

Kısaca özetlenecek olursa ortalamanın altında, beklentileri karşılamayan ve her devam filminde giderek kaliteden uzaklaşan bir seri duruyor karşımızda.Not: Şayet güzel bir korku izleyeyim diyorsanız, size önerim 2020 yapımı olan "The Dark and the Wicked"ı izlemeniz. Kaliteli bir korku nasıl olura muhteşem bir örnek. The Conjuring serisinin bütün bölümlerini defalarca sollar.
@ecrinkim 1 yıl önce
guzeldir umarım
@802433___saturnunelcisi 1 yıl önce
korku seansi serisini cok severim neden kotu dediniz ya izliycektim tam
@786547___tugce 1 yıl önce
hahahahah korkmadım ki :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@atahangg 1 yıl önce
çöp izlemeye değmez arkadaşlar